Pozycja spętanego kota

Podnieś wysoko biodra. Osoba towarzysząca niech kucnie z tyłu i trzyma twoje ramiona. Trzymaj swoje plecy prosto i w pionie.

To były udogodnienia, a teraz wykonanie 😉

 • Usiądź wygodnie na poduszce i przyciągnij stopy razem do siebie.
 • Pozwól kolanom opaść na boki.
 • Siedź prosto i rozluźnij ramiona.
 • Oddychaj głęboko i naciskaj stopami na siebie, jedno­cześnie rozluźniając nogi.

POZYCJA SPĘTANEGO KOTA

Prezentowana pozycja może Ci posłużyć we wczesnej fazie porodu do osiągnięcia rozwarcia i wygładzenia szyjki macicy na 3 centymetry. Dzięki niej lekko i bez bólu wejdziesz do aktywnej fazy porodu.  Inne jej korzyści to:

 • Rozluźnia całe ciało.
 • Zwiększa dopływ tlenu do łożyska.
 • Rozciąga wewnętrzną część ud i biodra.
 • Podczas skurczów wspomaga proces rozwarcia.
 • Pomaga dziecku zejść do dróg rodnych.

A teraz wyobraź sobie, że takich pozycji na wczesną fazę porodu jest 14, na aktywną – 6, przejściową – 4 i 2, które możesz wykorzystać na etapie parcia. Nawet najbardziej wybredna kobieta będzie miała w czym wybrać 🙂

Postaw na wybrane pozycje jogi i przygotuj się do naturalnego porodu swojego dziecka tak, byś czuła komfort i spokój. A gwarantuję Ci, że spojrzysz na swoje dziecko po jego narodzinach, poczujesz zadowolenie z siebie i zdrowie w jego oczach 🙂

joga_CM_tablet

 

 

 

Czytaj Więcej
 1. agnieszkaLubinska7 Odpowiedz

  Jestem w posiadaniu świewrzego egzemplarza opwyższej książki i mimo, że nie jestem jeszcze mamą ani nie jestem w ciąży uważam, że jest to pozycja, którą powinna przeczytać każda młoda kobieta, która w przyszłości chce zostać mamą. Książka w bardzo przejrzysty sposób przedstawia ważne aspekty następujących po sobie faz ciąży : ciekawe uwagi, ćwiczenia. Przygotowuje krok po kroku kobietę do oświeconego porodu i do ujęcia w ramiona świetlistej istotki -swojego dzieciątka. Treść pokazuje nam, że porodu nie trzeba”jakoś przeżyć” , że nie jest to czas na “walkę z przetrwaniem” – jest to czas na świadome bycie , czucie swojego organizmu , swojej przestrzeni duchowej. Mimo trudów jakie czasem okazuje w ciąży nasze ciało, mimo zmian w naszej psychice może to być czas nawiązania wspaniałej więzi kobiety z dzieckiem i z ukochanym mężczyzną.

 2. Agnieszka Odpowiedz

  Mam już świeży egzemplarz tej książki i mimo, że jeszcze nie byłam i nie jestem w ciąży bardzo mnie zainteresowała. Ważne jest bowiem przygotowanie do zdrowego i oświeconego porodu i dbałość o siebie nawet przed poczęciem. Książka jest zwięzła, w bardzo przejrzysty sposób przedstawione są różne ważne aspekty kolejnych faz ciąży. Treść jest inspirująca a wiedza otwiera nas na drogę do porodu uwolnioną od stresu a wypełnioną szczęśliwym oczekiwaniem na przyjście wspaniałej świetlistej istotki 🙂 Cieszę się, że pojawiają się właśnie takie książki, które rozwiewają pewne wątpliwośći i pokazują, że poród nie musi być ciężki, że nie trzeba go”przetrwać” i “jakoś przeżyć” i mimo pewnych trudności i “nowego poczucia swojego ciała ,emocji i roli rodzica” można uruchomić ogromne pokłady radości i miłości – otworzyć się na nowe poziomy świadomości.

Leave a Reply

*