Co mówi Twoje ciało?

Do zakłóceń w funkcjonowaniu organizmu człowieka bardzo często doprowadzają różnego rodzaju blokady emocjonalne, umysłowe czy energetyczne. Długotrwałe działanie tych blokad może przyczynić się do powstania poważnych chorób. Zakłócenia i dolegliwości początkowo wpływają negatywnie na umysł, emocje i energię, by po pewnym czasie doprowadzić do powstania fizycznych dolegliwości.  Nasze ciało często wysyła nam sygnały, dzięki którym możemy odnaleźć źródło blokad i zakłóceń w funkcjonowaniu całego naszego organizmu i pozbyć się ich.

 

 

Inna Segal – uzdrowicielka o międzynarodowej renomie tłumaczy, że myśli, emocje i nastawienie do życia bardzo często są przyczyną wielu problemów, które z czasem przekształcają się w (mniej lub bardziej poważne) dolegliwości zdrowotne. Jeśli poznamy tkwiącą w naszym umyśle przyczynę niedomagania, możemy zastanowić się nad swoim życiem i spróbować zmienić to, co niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Nasze ciało umożliwia nam poznanie siebie – poprzez sygnały, które nam daje.

Aby wyzdrowieć, musisz zmienić sposób myślenia, odczuwania i działania. Musisz spojrzeć na problemy swojego ciała jako na metaforyczne zobrazowanie wyzwań, które stawia przed Tobą życie.

Przyjrzyj się kilku wybranym i przedstawionym pokrótce dolegliwościom fizycznym, które mogą mieć swoje źródło w sferze emocjonalnej lub energetycznej.

Anemia – uczucie wyczerpania. Utrata radości, kreatywności i zainteresowania życiem. Zbyt wiele zmartwień i obaw.

Atak paniki – skrywany lęk, gniew i smutek. Bolesne wspomnienia, często związane z traumą (zwłaszcza z okresu dzieciństwa), które nagle się ujawniły.

Bezsenność – nieumiejętność relaksowania się. Wrażenie, że jest się w niebezpieczeństwie, przed którym nie można uciec. Uczucie rozproszenia, lęk, gniew, czujność.

Chrapanie – niechęć do porzucenia starych przyzwyczajeń. Wrażenie, że nie jest się w stanie z siebie tego, co akurat trzeba powiedzieć.

Gorączka – wewnętrzna dezorientacja, wyczerpanie, kruchość. Poczucie braku równowagi, słabości, wypalenia się, gniewu. Branie na siebie zbyt dużej odpowiedzialności.

Lunatykowanie – energia, która nie może być już dłużej tłumiona, zostaje uwolniona, gdy śpisz. Poczucie braku kontroli. Lęk przed pokazaniem ludziom, kim się jest naprawdę.

Inna Segal wymienia wiele najczęściej pojawiających się dolegliwości i tłumaczy, jak możemy samodzielnie się ich pozbyć. Zachęcam do zapoznania się z Sekretnym językiem twojego ciała – przewodnikiem, który umożliwi przywrócenie ciału pełnię zdrowia i uleczenie każdego aspektu życia.


sekretny_jezyk_ciala_3D

Czytaj Więcej
  1. agnieszkaLubinska7 Odpowiedz

    Tak książka jest tak cudowna, że słowami tego nie wyrażę 🙂 Ostatnio zastosowałam ćwiczenia na ból zębów i do tej pory mam spokój a bolały mnie 3 każdy z innej strony:) Bardzo cenię sobie tę książkę za przejrzystość i bogactwo informacji; za to, że ukazała mi coś nowego wraz z tym o czym już wiedziałam. Wspaniały poradnik dla każdego, kto chce popracować nad swoim zdrowiem, umysłem – nad sobą. Świetne ukazanie emocji jakie towarzyszą różnym dolegliwościom – a wskazanie ich przy każdym kręgu w kręgosłupie jest dla mnie mistrzostwem i co ciekawe – u mnie sprawdziło się w 100 %. Kolejna cenna część książki – ciepłe przepełnione miłością słowa jakimi przemawia do nas autorka mówiące o tym , że każdy może przyczynić się do odzyskania swojego zdrowia – a Inna daje nam techniki , dzięki którym możemy pomóc sobie i innym istotom . Polecam gorąco 🙂

Leave a Reply

*